23 Styczeń 2019 00:46
Klasztor
  Wspólnota
  Zmarli Bracia
  Lokalizacja
Kościół i Sanktuarium
  Historia
  Zabytki
  Św. Franciszek
   z Asyżu

  Św. Antoni z Padwy

Współnoty i grupy
  Franciszkański Zakon    Świeckich
  Bractwo,
   św. Antoniego
  Grupa Biblijno-    modlitewna
  Rycerstwo    Niepokalanej
  Szkoła Ewangelizacji    Niepokalanej
  Żywy Różaniec
Warto wiedzieć
  Klauzula sumienia
  Być Kobietą
  Mężczyzną być
  Anastazis
  Świętość życia
  Miłość
  Namaszczenie Chorych
  Trójca Święta
  Eucharystia-
   szkoła życia
   małżeńskiego

  In vitro
  Jak zrozumieć
    współczesny świat?

  Kapłaństwo św. Jana
   Marii Vianney'a

Jan Paweł II
  Miłość oblubieńcza
  Dekalog Jana Pawła II
Franciszkanie
  Klasztory
  Prowincja i jej dzieła
  Kościelne
  Ciekawe

Koniecznie zobacz
Do posłuchania
Play
Najnowsze filmy
Kolęda Warszawska
Oglądano 979
Koncert Stinga
Oglądano 2,618
Hymn Światowych dni Młodzieży Kraków 2016
"Błogosławieni miłosierni" - oficjalny hymn ŚDM Kraków 2016 / official hymn of WYD Kraków 2016
Oglądano 2,262
Ojcze nasz
Oglądano 2,066
POMÓŻ KOMUŚ = KTOŚ POMOŻE TOBIE!
łańcuch pomocy
Oglądano 3,382
NMP z Lourdes

Matka Boża znalazła miejsce we wszystkich zakamarkach …chrześcijaństwa.
Jej Obraz … stał się znakiem rozpoznawczym. Po tym obrazie rozpoznajemy siebie w dalekim świecie, na różnych emigracjach.

święty Jan Paweł II

Wpatrujemy się w postać Maryi - Matki Boga i ludzi, i odsłaniają się przed nami trzy wielkie tajemnice Jej życia: radość, ból i chwalebne wywyższenie. Te przeplatające się ze sobą elementy w misterium Niewiasty z Nazaretu stały się podstawą nauki Kościoła o miejscu Maryi w dziele Jezusa Chrystusa. Kult oddawany Maryi jest odmianą kultu świętych. Maria z Nazaretu jest uznawana za Matkę Boga, w rozumieniu matki Jezusa Chrystusa, z tego względu może służyć wiernym swoim wstawiennictwem: modlitwą błagalną do Boga w intencjach, w których prosi się ją o wsparcie.

W różnych zakątkach świata kult Maryi jest obecny. Wiele miejsc, jak wielu pielgrzymów i ich trosk, ale ona jedna- Maryja znana nam z: Miedniewic, Częstochowy, Fatimy czy Lourdes i Wilna.

Lourdes. Tam w 1858 roku Maryja miała objawić się osiemnaście razy Bernadetcie Soubirous. Dzisiaj uważa się, że nastąpiło tam ponad 5 tysięcy uzdrowień (w tym 65 cudownych). Rocznie Lourdes odwiedza 100 tys. pielgrzymów, którzy zawsze zabierają wodę z cudownego źródła. W całej Polsce są parafie pod wezwaniem Matki Boskiej z Lourdes.

Warto poznać historię kultu NMP z Lourdes, której Wspomnienie jest w dniu dzisiejszym obchodzone w Liturgii Kościoła…

Historia rozpoczyna się w chwili, kiedy Bernadeta miała 14 lat. Nie chodziła do szkoły, ani na katechizację, była analfabetką. Znała jedynie lokalny dialekt. Nie odznaczała się jakąś szczególną pobożnością, znała tylko różaniec. W rodzinie Soubirous zabrakło drewna, aby rozpalić ogień w kominku Siostry Soubirous wybrały się po nie do lasu, podeszły do skał Massabielle naprzeciw groty wyżłobionej w skale, Maria i Janina przeszły boso przez wodę i zajęły się zbieraniem gałęzi, Bernadeta nie uprosiwszy koleżanki, by ją przeniosła, zaczęła zdejmować pończochy, aby również pójść boso przez wodę i zajęły się zbieraniem gałęzi. Nagle hałas podobny do szumu wiatru dwukrotnie zwrócił jej uwagę. Wokół panował spokój, poruszały się tylko gałązki dzikiej róży, która rosła w szczelinie skały po drugiej stronie kanału. W tym miejscu pojawiła się światłość, z której wyłoniła się postać młodziutkiej kobiety, uśmiechem i gestem dłoni witająca Bernadetę. Dziewczynka odruchowo upadła na kolana i odmawiała głośno różaniec. Także Pani przesuwała ziarenka różańca, ale nie poruszała wargami. Tylko przy końcu każdego dziesiątka powtarzała z Bernadetą: Gloria Patri et Filio et Spiritui Sancto. Po odmówieniu różańca widzenie natychmiast ustało. Bernadeta wielokrotnie opisywała, jak Pani wygląda:  ”To nie duch, to ciało żywe. Wygląda na szesnaście lat, ma suknię białą, ściśniętą w pasie niebieską wstążką związaną z przodu, sięgającą prawie do stóp. Na głowie welon, spod którego zaledwie widać włosy. Na bosych stopach połyskują złote róże. W prawym ręku trzyma różaniec z białych ziarenek, połączonych złotym łańcuszkiem. Pani fest piękna... nad wszystko! Tak piękna, że gdy się -Ją raz zobaczyło, nic już kochać nie można na świecie i chciałoby się umrzeć, by Ją znów zobaczyć...”. Bernadeta opowiedziała o swoim widzeniu towarzyszkom, które niczego nie widziały. Matka tłumaczyła jej, że było to złudzenie. Było to pierwsze objawienie, które miało miejsce 11 lutego 1858 r.. Osiemnaste natomiast nastąpiło - 16 lipca 1858 r. miało miejsce w dzień Matki Bożej z Karmelu, kiedy Bernadeta znów udała się do groty zabitej deskami. Na łące tuż przy rzecze Gave dziewczynka ujrzała Matkę Bożą, uśmiechającą się do niej. ”Nie widziałam ani bariery ani rzeki. Wydawało mi się, że jestem w grocie, nie dalej niż poprzednio. Widziałam tylko dziewicę... Nigdy nie wydawała mi się równie piękna” – powiedziała później. Było to ostanie objawienie, ostatnie spotkanie Bernadety za życia, z Niepokalaną. W życiu 14-sto letniej dziewczynki rozpoczął się okres dawania świadectwa. Po długich staraniach i niecierpliwych oczekiwaniach grotę otworzono na rozkaz cesarza Napoleona III w dniu 5 października 1858 r.

Film Miłość i Miłosierdzie

Słowo Boże na dziś

Msze św.
W niedziele:
7:00*, 8:30, 10:00,
11:30, 13:00,
17:00, 19:00
* - Msza św. zawieszana na lipiec i sierpień
W dni powszednie:
6:30, 8:00,
10:00, 19:00

Duszpasterstwo
  Ogłoszenia na
    II Niedzielę zwykłą

  Intencje 20-26.01.2019.
  Nabożeństwa
  Nauki dla narzeczonych
Sakramenty
  Chrzest
  Pokuta i pojednanie
  Małżeństwo
  Intencje mszalne
  Msza św.
   o uzdrowienie

  Adoracja
   Najświętszego
   Sakramentu

Dane Adresowe

Klasztor Zakonu
Braci Mniejszych Konwentualnych
(OO. Franciszkanie)

ul. Zakroczymska 1
00-225 Warszawa
tel. (22) 831 20 31 (klasztor)

Nr konta bankowego
85 1240 2887 1111 0010 2383 9248

Losowe Foto